Бугарската полиција пронајде седум тела во шума кај Софија

1 min read

Бугарската полиција пронајде седум тела во шума во близина на Софија. Истрагата потврди дека се работи за нелегална шема за погреби, скандал кој ја потресе бугарската јавност, пишува БГНЕС .

За жртвите се верува дека починале од природна смрт. Полицијата потоа приведе 51-годишен маж кој е обвинет за измама.

Од бугарската полиција тврдат дека тоа лице земало тела од домови за нега на стари лица, наводно за кремирање, и наместо тоа ги закопувал во шума.

Не е исклучена можноста властите да најдат уште неколку тела.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кулеба го критикува НАТО дека „буквално ништо“ не прави за да ја запре руската инвазија

Следно

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ рутински против новиот „ученик“ на Вајда

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian