Земјотрес вечерва ја стресе Грција

1 min read

Земјотрес со јачина од 4,3 степени по Рихтерова скала вечерав ја погоди Грција во 23:50 часот по локално време, објави Европско медитеранскиот сеизмолошки центар.

Земјотресот е со епицентар на 68 километри северзападно од Патра, на 14 километри источно од Катуна и на длабочина од 14 километри.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Одмаздата се служи ладна: Бившиот ме остави за кариера, сега излегувам со неговиот шеф

Следно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и многу топло, попладне врнежливо

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian