Во Словенија потврден првиот случај на мајмунска сипаница

1 min read

Словенија го потврди првиот случај на мајмунски сипаници, јавува „Н1 Словенија“.

Според информациите на порталот, пациентот не е хоспитализиран и најверојатно станува збор за благи симптоми. Исто така, медиумот објавува дека заразен е маж кој се вратил од Канарските Острови.

Се очекува во текот на денот со повеќе информации да излезе и Националниот институт за јавно здравје на Словенија.

ВИДЕО | Д-р Пановски: Мајмунските сипаници не заслужуваат внимание, никој во Европа сè уште не умрел од оваа болест

www.slobodenpecat.mk

Претходно

87 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин

Следно

Димитријевиќ заедно со Црвена звезда и Партизан во Евролигата!?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian