ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Престрелка меѓу дуќанџии во Истанбул, шестмина ранети

1 min read

Утрово со Истанбул се случи голема престрелка во познатата Капали Чаршија, а локалните медиуми јавуваат дека дошло до судир меѓу две групи кои биле во непријателски односи. Еден човек е тешко повреден, а петмина се со полесни повреди.

Полицаец во цивилна облека, кој се обидувал да го спречи пукањето, е погоден во грбот.

„Денеска околу 10.30 часот во близина на населбата Фатих Илчемиз, на улицата Бејазит Махалеши Чадирчилар, вербална пресметка меѓу две групи кои биле во непријателство, прераснала во престрелка. Во инцидентот повредени се еден полицаец и уште пет лица. Повредените се пренесени во блиските болници. „27 лица се уапсени, а две парчиња оружје се запленети“, изјавија од полицијата.

Според информации од очевидци, до конфликтот дошло меѓу семејства кои имаат дуќани во чаршијата, поради нерасчистени сметки.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Хаос на напревар во Бутел: Физички се пресметале неколку луѓе, нападнат полицаец

Следно

Швјонтек експресно во второто коло на Ролан Гарос, Осака повторно разочара

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian