Најсреќен ден во неделата за секој хороскопски знак

4 mins read

Овен

Најсреќен ден: вторник, 24 мај

Вашата владејачка планета Марс конечно се враќа во Овен, создавајќи чувство дека и вие се враќате дома кај себе. Иако изминатите неколку месеци можеби беа тешки, сега е јасно дека работите ќе се променат.

Бик

Најсреќен ден: сабота, 28 мај

Сè што е поврзано со љубовта, вклучително и тоа како се чувствувате за себе, ќе биде полесно сега кога Венера се врати во својот знак Бик. Како хороскопски знак со кој владее оваа планета, може да биде темно и бурно додека Венера патува низ зодијакот.

Близнаци

Најсреќен ден: недела, 29 мај

Младата месечина во знакот на Близнаците паѓа на 30-ти мај, но се слави во предвечерието како и повеќето лунарни настани. Младите месечини можеби го немаат тоа големо присуство на небото како што го имаат полните месечини, но имаат тивка магија.

Рак

Најсреќен ден: вторник, 24 мај

Веста денес се преселува во Риби, и в повикува да се вратите кон себе за да создадете поголема автентичност. Разрешете ги предизвиците поради кои се сомневавте во вашата светлина, за да можете навистина да заблескате.

Лав

Најсреќен ден: недела, 29 мај

Месечината го започнува денот во Бик, овозможувајќи ви да си помогнете во балансирање на некои од емоциите што сте ги обработувале, поврзани со вашата кариера и социјален статус.

Девица

Најсреќен ден: вторник, 24 мај

Имате уникатен подарок што никој друг не може да го поседува. Како што Веста, астероидот што управува со вашата внатрешна светлина се враќа кај Рибите, вие исто така треба да можете да влезете во подлабок слој на автентичност.

Вага

Најсреќен ден: среда, 25 мај

Како што Марс се движи поцврсто во Овен, ќе почувствувате силна инспирација да започнете да го живеете животот по ваши услови. Ова ќе обезбеди уште поголема јасност во вашите врски.

Скорпија

Најсреќен ден: сабота, 28 мај

Влегувате во најдобар момент за љубов и врски додека Венера се враќа дома кај Бик. Овој земјен знак веќе владее со оваа област за вас, така што со леснотија ќе можете да најдете среќа во љубовта.

Стрелец

Најсреќен ден: недела, 29 мај

Фокусот во последно време ви е ставен на вашите врски и домашниот живот. Новата месечина во знакот на Близнаците ви дава сосема нов почеток во оваа област од вашиот живот со предупредување дека ќе треба да започнете од самите себе.

Јарец

Најсреќен ден: недела, 29 мај

Приземјеноста и практичноста треба да ги балансирате со можноста автентично да се изразите. Искористете ја шансата денес и прифатете го она што сте, а не она што мислите дека мора да бидете.

Водолија

Најсреќен ден: недела, 29 мај

Месечината е во Бик ви помага повторно да се поврзете со вашите чувства за домот и семејството за да останете во склад со овој дел од себе додека енергиите почнуваат да се менуваат.

Риби

Најсреќен ден: вторник, 24 мај

Веста во Риби ќе ве натера да зрачите со внатрешен сјај. Вие сте самоуверени и посигурни во себе, што значи дека сега, кога нема што да докажувате, има многу за што конечно треба да живеете.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Реал Мадрид со 200 милиони евра ќе се вади за понижувањето, замената за Мбапе доаѓа од Милан

Следно

Лазаров ќе го поштеди Талески од настап на Медитеранските игри

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian