Крис Прат и ќерката на Шварценегер добија принова, го открија и името

1 min read

Писателката и ќерка на Арнолд Шварценегер, Кетрин објави на нејзиниот инстаграм-профил дека пред два дена со Крис Прат добиле девојче.

„Толку сме возбудени што можеме да го објавиме раѓањето на нашата втора ќерка, Елоиз Кристин Шварценегер Прат. Исто така, се чувствуваме повеќе од благословени и благодарни“, напиша Кетрин.

Ова е нејзиното второ заедничко дете соактерот Крис Прат. Во 2020 година се роди нивната ќерка Лајла, додека Прат со Ана Фарис го има синот Џек. Прат го објави раѓањето на Елоиз.

„Мама и бебето се добро“, рече тој.

Во декември 2021 година се дозна дека ќерката на Шварценегер е бремена, таа јавно се осврна на нејзината бременост дури во март.

„Бремени мајки кажете ми дали и вие можете да пиете само ледена вода“, напиша таа на едно видео на „Инстаграм“ во тоа време.

Кетрин си ја ценеше приватноста и во нејзината бременост со 1-годишната ќерка Лајла.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Елиминирана шампионкака на Ролан Гарос, Надал не се ни испоти против Томпсон

Следно

Ковачевски положи цвеќе на спомен-плочата на светите Кирил и Методиј во базиликата „Санта Марија Маџоре“ во Рим

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian