ВИДЕО: Силен земјотрес ја погоди Јапонија

1 min read

Силен земјотрес ја погоди денеска Јапонија, во близина на најголемиот остров Хоншу.

Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC) соопшти дека земјотресот бил со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот се случил на длабочина од 60 километри, соопшти EMSC, пренесе Ројтерс.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Погледнете како се снимал филмот „Dirty Dancing“

Следно

ВИДЕО: Милан по пауза од 11 години повторно е шампион на Италија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian