ВИДЕО | Грди слики од Струга пред туристичката сезона – кучиња влечат коски по улица

1 min read

Непријатни слики доаѓаат од Струга, каде глутница улични кучиња се снимени како по улица развлекуваат животински коски од месарница во градот.

На снимката која ја објави локалниот портал Вокс Струга, се гледаат кучињата како се „гоштеваат“ со коските, оставени во картонски кутии пред месарницата.

Граѓаните во коментарите на социјалните мрежи велат дека ваквите слики се многу лоши за Струга во пресрет на летната туристичка сезона.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Скинати џебови: Ова се најголемите „трошаџии“ во хороскопот

Следно

Поплавите во Бангладеш и Индија, најмалку 57 загинати

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian