Скинати џебови: Ова се најголемите „трошаџии“ во хороскопот

1 min read

Додека постојат луѓе кои умеат да располагаат со секој денар што го имаат, има и такви кои не знаат да менаџираат со своите финансии, а хороскопот ги издава овие „трошаџии“:

Вага

Вагите уживаат во шопинг, а кога нешто сакаат би ги потрошиле сите пари на тоа, дури и ако практично воопшто не им е потребно.

Стрелец

Стрелците не се љубители на шопинг, туку повеќе уживаат во излегувања и дружења проследени со многу храна и пијалаци.

Лав

Лавовите, во свој манир, заработеното го трошат на себе, а сакаат да се почестат себе со скапи задоволства само за лични потреби.

Близнаци

Тие не размислуваат на долги патеки и живеат само за сегашниот момент. Затоа и не се многу внимателни како ги трошат своите пари

www.slobodenpecat.mk

Претходно

За Милан нема зима, новите инвеститори се подготвени да ги препородат „росонерите“

Следно

ВИДЕО | Грди слики од Струга пред туристичката сезона – кучиња влечат коски по улица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian