Која е моментално најскапата валута во светот?

1 min read

Аналитичарите на Дојче банк забележуваат дека доларот во моментов е најскапата валута во светот, а бројот на долги позиции е најголем од врвот на епидемијата.

Тие предвидуваат дека доларот ќе падне на 1,10 долари за евро во наредните месеци, пред да дојде до паритет со еврото.

Доларот во последната недела ослабе за речиси три отсто, особено во однос на швајцарскиот франк, кој е највисок на неделно ниво во последните нешто повеќе од три години.

kurir.mk

Претходно

Приближете се и најверојатно ќе бидете убиени: Запознајте ги најизолираните луѓе на светот, само еден човек успеал да им пријде

Следно

Чавушоглу оди во Израел, прва посета по 15 години

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian