Драма во Скопје: Малолетник настрадал во сообраќајна незгода, потоа го претепале

1 min read

Полицијата информираше дека утрово во 01.50 часот во Полициска станица Гази Баба В.Ј.(44) од Скопје пријавил дека на 21.05.2022 околу 22.00 часот пред банка на подрачје на Гази Баба неговиот син  бил удрен со возило и потоа физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

„Црни сончогледи за кочанските бели дробови“: Герила-акција на граѓанската иницијатива „За чист воздух во Кочани“

Следно

Турција го повика на разговор американскиот амбасадор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian