ВИДЕО: Велковски асистираше за победа на Риека против Драговољац

1 min read

Екипата на Риека во рамките од последното 36 коло во најсилното хрватско првенство триумфираше на домашен терен против Драговољац со 1:0.

Единствемиот гол беше реализиран уште во втората минута со голот на Колумбиецот Обрегон после асистенцијата на македонскиот репрезентативец Дарко Велковски.

Нашиот играч настапи во првото полувреме, а беше заменет на стартот од вториот дел (46`).

Риека ја заврши сезоната со вкупно 20 победи доволни за четвртото место кое носи учество летово во квалификациите за Лигата на конференции.

Се шпекулира дека Велковски, кој ја играше својата четврта сезона во дресот на Риека, можно е наскоро да го напушти клубот. Пред да се пресели во Хрватска нашиот 26-годишен дефанзивец ги бранеше боите на Вардар и Работнички.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

За октомвриските избори во БиХ пријавени 108 политички субјекти

Следно

Европската радиодифузна унија објасни зошто се поништени гласовите на жирито на шест земји на Евровизија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian