Пожар пред топланата на БЕГ

1 min read

Утрово се случил пожар кај топланата на БЕГ. Голем црн чад ги вознемири жителите на овој дел од Скопје.

-Некаде околу 5 часот наутро се појави голем црн чад. Некаде околу 40 минути се гледаше црниот дим како се издига на небото, потоа се расчисти, велат жители кои го забележале пожарот.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Портпаролот на Пентагон, Џон Кирби, преминува на повисока должност во Белата куќа

Следно

Црна Гора го слави Денот на независноста

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian