Погба од Манчестер јунајтед се враќа во Јувентус

1 min read

Италијанските медиуми пренесуваат дека нема повеќе никакви пречки за враќање на Пол Погба во редовите на „Старата дама“.

Како што во денешните утрински часови објави „Гаѕета дело спорт“, Французинот ќе потпише договор со клубот од Торино до 2025 година.

– Се очекува да заработува седум и пол милиони евра по сезона, а со евентуални бонуси може да добие и до 10 милиони – пишува изворот.

Тој се враќа во Торино како слободен играч, откако летово му истекува договорот со Манчестер јунајтед каде пред четири години пристигна од Јувентус за околу 100 милионо евра.

Французинот се враќа во Јуве од истиот клуб, а првпат тоа се случи пред цела деценија кога имаше 19 години.

За Јунајтед одигра 233 натпревари во четири сезони, постигна 39 гола и запиша 51 асистенција.

Јувентус подготвува дрим-тим, три големи ѕвезди пред потпис

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Изминатата недела 4.206 граѓани ја користеле жичницата до Милениумскиот крст

Следно

Некој расположен за „глава на лав“? Свински ќофтиња со невообичаено име и уште понесекојдневен вкус

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian