Градски трговски центар: Нападната и ограбена возрасна скопјанка

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера 09.15 часот во СВР Скопје, В.З.(63) од Скопје пријавила дека околу 08.15 часот во Градскиот трговски центар Скопје едно лице физички ја нападнало и ѝ одзело чанта со пари и лични предмети.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.  

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Столтенберг: Мора да се земе предвид загриженоста на сите сојузници

Следно

Сејдини: Ова нека биде поттик Македонија да обезбеди настап на следниот Мундијал

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian