Едно лице е хоспитализирано по пожарот во „Буши“

1 min read

Едно лице е хоспитализирано во „8ми септември“ повредено во пожарот кој попладневно избувнал во хотелот „Буши“, вели за ТВ24 директорот на „8ми септември“ Христијан Костов.

„Едно лице е донесено со тегоби во дишењето во моментов е стабилно, превземени се сите мерки и се чекаат наодите од испитувањата.“- изјави Костов.

Покрај ова лице, уште неколкумина се поќалиле на вдишување на чад, при што на самото место интервенирала Брзата помош.

skopjeinfo.mk

Претходно

1920-ти во Париз, Берлин и Одеса: Дигитално реставрирани филмови нè во ерата на џезот

Следно

Ребел Вилсон откри дека била жртва на сексуално вознемирување на сет: Беше ужасно и одвратно

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian