Авионска несреќа на Алпите, најмалку петмина загинати

1 min read

Најмалку пет лица загинаа во пад на туристички авион на југоистокот од Франција, јавуваат локалните медиуми.

Несреќата се случила на француските Апли.

Авионот, кој е во сопственост на локален аероклуб, бил на прв лет и полетал од аеродромот Верси.

Пронајдени се пет целосно јагленисани тела, а засега не се потврдени сомнежите дека меѓу жртвите има едно дете.

Локалните медиуми тврдат меѓу четворица од настраданите се членови на едно семејство.

kurir.mk

Претходно

Јаневска: Договорот меѓу СОНК и Владата не е соодветен на нивните барања, тие се изманипулирани

Следно

Георгиевски прв носител на Европското првенство во таеквондо во Манчестер

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian