Селекторот Савевски повика 35 ракометарки за настап на Медитеранските игри

1 min read

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Љубомир Савевски го објави поширокиот список на ракометарки за настап на следните Медитерански игри.

Медитеранските игри ќе се организираат во Оран, Алжир, во периодот од 25 јуни до 5 јули 2022 година.

Савевски повика 35 ракометарки за учеството во Оран кое исто така ќе биде добра подготовка пред Европското првенство годинава на кое домаќин е и нашата земја.

1.ЈОВАНА МИЦЕВСКА OGC NICE COTE D’AZUR HANDBALL (FRA)
2.ДРАГАНА ПЕТКОВСКА ZORK JAGODINA (SRB)
3.МАРИЈА ЈОВАНОВСКА ЖРК КУМАНОВО
4.САРА РИСТОВСКА CSKA (RUS)
5.ЈОВАНА САЗДОВСКА HC DUNAREA BRAILA (ROU)
6.МОНИКА ЈАНЕСКА KONYAALTI BLD.SK (TUR)
7.ЛЕОНИДА ГИЧЕВСКА SAMBRE-AVESNOIS(FRA)
8.АНДРЕА СЕДЛОСКА RK LOKOМOTIVA (CRO)
9.САЊА ДАБЕВСКА CSM DEVA (ROU)
10.МАРИЈА ШТЕРИОВА SCM GLORIA BUZAU (ROU)

11.САРА СТЕФАНОВСКА ЖРК ВАРДАР
12.НАТАША НОЛЕВСКА ЖРК КУМАНОВО
13.ИВА ВЕЛКОВА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ-ЖРК
14.КАТЕРИНА ДАМЈАНОВСКА ЖРК ВАРДАР
15.САРА МИНОВСКА ЖРК ВАРДАР
16.АНАСТАСИЈА НИКОЛОВСКАЃОРЧЕ ПЕТРОВ-ЖРК
17.МИЛА ТРАЈКОВИЌ ЖРК МЕТАЛУРГ
18.ТЕОДОРА ДУКОСКА ЖРК ЧАИР
19.МАРИЈА ГУГУЉАНОВА ЖРК МЕТАЛУРГ
20.ЕМИЛИЈАНА РИЗОСКА РК ФЕНИКС АМС

21.АНГЕЛА ЈАНКУЛОВСКА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК
22.МИЛИЦА НИКОЛИЌ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК
23.АНА МАРИЈА КОЛАРОВСКА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК СКОПЈЕ
24.ИВА МЛАДЕНОВСКА ЖРК МЕТАЛУРГ
25.ИВА БОЖИНОВСКА ЖРК МЕТАЛУРГ
26.ЈОВАНА КИПРИЈАНОВСКА ЖРК КУМАНОВО
27.ИВАНА АРСЕНИЕВСКА ЖРК МЕТАЛУРГ
28.АЛЕКСАНДРА КОЛОВСКА ЖРК МЕТАЛУРГ
29.АНАМАРИЈА ТАЛЕВА РК ФЕНИКС АМС
30.ИВАНА ЏАТЕВСКА ЖРК ВАРДАР

31.БОРЈАНА КОЦЕВА ЖРК ВАРДАР
32.БОЈАНА КОЦЕВА ЖРК ВАРДАР
33.МАТЕА ЧУРЛИНОВСКА ЖРК ДЕСПИНА
34.МАРИЈА ЈАНКУЛОВСКА ЖРК ПЕЛИСТЕР
35.СТЕФАНИЈА ЃОРЃИЈЕВСКА ЖРК ЧАИР

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Германија во јули ќе и ги испорача на Украина првите 15 тенкови „Гепард“

Следно

ФОТО | Кејт Мидлтон беше главна ѕвезда на премиерата на „Top Gun: Maverick“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian