Прегазен малолетник во скопско Трубарево

1 min read

Тешко повреден малолетен пешак во скопско Трубарево. 

На 19.05.2022 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „3“ во с.Трубарево, скопско, патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Ј. (28) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопја.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Ковачевски: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за потребите на граѓаните

Следно

Официјално: Португалецот Дуарте од следната сезона во Вардар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian