Несреќа на „Орце Николов“: Возач удрил во скопјанец и побегнал од местото

1 min read

Возач удрил во скопјанец и побегнал од местото на несреќата. 

На 19.05.2022 во 22.50 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на улица „Орце Николов“, патничко моторно возило удрило во С.С. (57) од Скопје и го напуштило местото.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.С., констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ – Скопје.

Увид бил извршен. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Џонсон вети фискална моќ за борба против зголемените животни трошоци

Следно

Од 300 денешни дојави за бомби во српските училишта, 224 биле лажни

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian