Лазаров повика 26 ракометари за Медитеранските игри во Алжир

1 min read

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за настапот на Медитеранските игри.

Во Оран, Алжир, ќе се организираат Медитеранските игри во периодот од 25 јуни до 5 јули 2022 година.

Овојпат Лазаров ќе ја има само улогата на селектор, на неговата позиција десен бек шанса добиваат Мартин Серафимов, Томислав Јагуриновски и Михаил Ивановски.

По паузата од осум месеци, во репрезентацијата се враќа левото крило на унгарскиот клуб Веспрем, Дејан Манасков.

ГОЛМАНИ:
1. ТОМОВСКИ МАРТИН РК ВАРДАР 1961
2. КИЗИЌ МАРКО РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
3. ГОГОВ ВАСИЛ РК ВАРДАР 1961
4. ГАЛЕВСКИ ИВАН РК АЛКАЛОИД

ЛЕВИ КРИЛА:
5. МАНАСКОВ ДЕЈАН ВЕСПРЕМ (УНГ)
6. АТАНАСИЈЕВИЌ ПЕТАР РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
7. КУЗМАНОВСКИ ЦВЕТАН РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
8. КОНДЕВ ДАРКО ГРК ТИКВЕШ 2014

ДЕСНИ КРИЛА:
9. ПОПОВСКИ МАРТИН АМИЧИТИЈА ЦИРИХ (ШВА)
10. КОСТЕСКИ НЕНАД РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
11. ПЕТКОВСКИ АЛЕКСАНДАР РК МЕТАЛУРГ РА

ПИВОТИ:
12. ЛАЗАРЕВСКИ МИЛАН РК ТРИМО ТРЕБЊЕ (СЛО)
13. СТОЈКОВИЌ МАРКО РК АЛКАЛОИД
14. СИМОНОСКИ КРИСТИЈАН РК АЛКАЛОИД
15. ПЕТРОВ КОСТАДИН РК ВАРДАР 1961

ДЕСНИ БЕКОВИ:
16. СЕРАФИМОВ МАРТИН РК АЛКАЛОИД
17. ЈАГУРИНОСКИ ТОМИСЛАВ ТОР АКУРЕЈРИ (ИСЛ)
18. ИВАНОВСКИ МИХАИЛ РК АЛКАЛОИД

СРЕДНИ БЕКОВИ:
19. ЃОРГИЕВ ИГОР РК АЛКАЛОИД
20. МИТЕВ МАРКО РК БУТЕЛ СКОПЈЕ
21. ЏОНОВ ИВАН РК ПРОЛЕТ 62

ЛЕВИ БЕКОВИ:
22. ТАЛЕСКИ ФИЛИП РК ВАРДАР 1961
23. АТАНАСИЈЕВИЌ ПАВЛЕ РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
24. МИШЕВСКИ МАРКО РК ВАРДАР 1961
25. МЛАДЕНОВИЌ МИХАЈЛО ГРК ОХРИД
26. ЃОРГОВСКИ ЕМИЛИЈАН РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Од 300 денешни дојави за бомби во српските училишта, 224 биле лажни

Следно

Нови навики со кои ќе го забавите стареењето

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian