Стефанија ја одигра претставата „Галеб“ во чест на својата мајка: Јулија Мациевска со емотивна објава

1 min read

Пред една недела почина 41-годишната уметница Андријана Мациевска, ќерката на познатата пејачка и водителка Јулија Мациевска, по долга и тешка борба со ракот.

„Одлета мојот ангел“: Јулија Мациевска со трогателна објава по смртта на нејзината ќерка

Вчера, нејзината ќерка Стефанија улогата во претставата „Галеб“ ја посветила на својата мајка, а веста ја сподели нејзината баба, Јулија.

„Синоќа на даските што живот значат – Театар Комедија, моето сонце Стефанија блескаше во улогата на Нина, величествена како вистински галеб во претставата „Галеб“ од А.П.Чехов. Стефанија оваа улога, оваа претстава ја играше и ја посвети за својата мајка, за Андријана, за нашиот ангел небесен. Благодарност на целата екипа од претставата, за сета маестрална енергија која ја донесоа на сцената и направија незаборавно доживување“, напиша Јулија во описот на неколкуте фотографии од претставата.

Јулија Мациевска
Јулија Мациевска / Фото: Принтскрин/Фејсбук

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

АТП ќе ги бодува турнирите во Истборн и Квинс, Вимблдон на чекање

Следно

„Слободен печат“: Макрон – свртничар што може да ја крене рампата кон ЕУ?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian