Пукање во Сингелиќ, скопјанец со повреди донесен на скопските клиники

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера околу 19.30 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека со повреди кај нив бил донесен Л.М.(50) од Скопје.

Полициски службеници излегле на местото и во разговор со нив, Л.М. пријавил дека околу 19.00 часот на улица „28“ во Сингелиќ бил нападнат од три лица, по што Б.Ј., кој го познавал, од огнено оружје испукал неколку куршуми кон него и му нанел прострелна рана на ногата.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Сенатот на САД гласа за доделување пакет од 40 милијарди долари помош за Украина

Следно

Мишел: Европската геополитичка заедница би го олеснила процесот на пристапување во ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian