Наскоро на „Нетфликс“: Документарна серија за семејниот живот на Хари и Меган

2 mins read

„Нетфликс“ ќе објави документарна серија во соработка со принцот Хари и Меган Маркл во стилот „дома со војводата и војвотката од Сасекс“, открива „Page Six“.

Холивудските инсајдери се возбудени за шоуто, но иако шефовите на „Нетфликс“ би сакале серијата да се објави до крајот на годината за да се вклопи во очекуваните мемоари на Хари, Сасекси повеќе би сакале да се емитува следната година.

„Тајмингот сè уште се дискутира, работите се во воздух“, рече еден познат продуцент.

Сасекси, кои потпишаа мултимилионски договор со стриминг-сервисот во 2020 година, откако се преселија во САД, беа следени од камерите минатиот месец во Холандија на Игрите„ Invictus“ – глобалните игри на Хари за повредени и ранети војници. Нетфликс снима документарен филм за настанот наречен „Heart of Invictus“.

меган маркл
Меган Маркл и принцот Хари / Фото: EPA-EFE/Mischa Schoemaker /

Но,  документарецот е во сенка од друг проект кој ќе биде многу посочен. На камерите им било дозволено да снимаат во нивниот дом во Монтесито, Калифорнија, и им се придружиле на војводите на нивното патување во Њујорк минатиот септември.

„Мислам дека е фер да се каже дека „Нетфликс“ го добива својот килограм месо“, рече високо позициониран холивудски инсајдер за „Page Six“.

Сè уште не е познато што ќе биде вклучено во документарецот, но во времето кога Сасексите живееја во Калифорнија, имаше куп наслови за распадот на нивниот однос со кралското семејство.

ВИДЕО | Таткото на Меган Маркл: Принцот Хари е идиот и мекуш, нивниот брак ќе се распадне

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Македонскиот репрезентативец Зајков ќе ја напушти Славија Софија

Следно

Димитров: Ковачевски не е во право, бугарските уцени немаат поддршка од сите земји на ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian