Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност

1 min read

Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање и со поклопи со низа позначајни инвестиции коишто ги направивме во последните неколку години, изјави во Утрински брифинг Кирил Лазаров, сопственик на групацијата НИКОБ.

Лазаров потенцира дека брендот НИКОБ е многу добро прифатен од страна на граѓаните.

– Во нас луѓето имаат препознаено квалитет, постојани инвестиции, сериозност во пристапот, иновации, секојдневни контакти. Едноставно го нудиме тоа што на клиентите и на нашите граѓани им е најпотребно. Овие 22.000 клиенти не се случајни, ови клиенти се направени врз основа на истенчениот инстинкт кој што го имаат потрошувачите и не случајно инстинкот кој што го поседуваат им сугерира дека ние сме вистинската компанија со која што треба да соработуваат, додава Лазаров.

– НИКОБ Медикал и НИКОБ Лаб се сосема нови компании коишто оваа година одбележуваат една година од своето постоење и се компании поврзани со НИКОБ Обезбедување и затоа на толку полесен начин успеавме да се наметнеме кај потрошувачите, вели Лазаров.

Денеска премиерот Димитар Ковачевски ќе ја посети ПЗУ НИКОБ Медикал и НИКОБ Лаб во рамките на Групацијата НИКОБ.

Целиот разговор погледнете го во видеото:

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Адријана Лима со смел избор на фустан на премиерата на „Top Gun: Maverick“

Следно

Шолц: Нема скратен пат за Украина кон ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian