ФОТО: Вучиќ и Шарл Мишел прават ќебапчиња за вечера

1 min read

Српскиот претседател Александар Вучиќ на социјалните мрежи објави фотографија на која тој и претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, кој е во посета на Белград, заедно печат ќебапчиња.

„Ќебапчињата ги спремавме заедно. Му благодарам на Шарл Мишел на посетата и на поддршката на европската иднина на Србија“, напиша Вучиќ, објавувајќи ја фотографијата.

Фото: Инстаграм

Вучиќ претходно, за време на обраќањето по состанокот со Мишел, откри што е на менито за вечерата.

„Решив предјадењето, главното јадење и десертот, сѐ да биде месо. Ние не можеме на претседателот Мишел да му понудиме подобра риба отколку што тој може да јаде во Франција. Бидејќи ова е првпат ниту претседателот Мишел, ниту кој било од неговата делегација да немаат ниту едно единствено барање. Ние вечерва, со добро српско месо, ќе продискутираме за сѐ“, рече српскиот претседател.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ал-Келаифи му нуди на Мбапе да биде шеф на проектот на ПСЖ само за да остане во Париз

Следно

Виц на денот: Казна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian