ДНК анализите потврдија: Телото извадено од Дунав е на Матеј Периш

1 min read

Според првите информации по обдукцијата, телото кое вчера беше извадено од Ада Хуја е на Матеј Периш, пишуваат српските медиуми.

Според првите информации по обдукцијата, причина за смртта е давење.

Се уште се чекаат резултатите од токсиколошката анализа кои ќе бидат готови за дваесетина дена.

Да потсетиме, телото беше пронајдено вчера на десниот брег на Дунав, кај Ада Хуја.

Причината поради која се сомнева дека се работи за млад човек од Сплит е гардеробата во која е пронајдено телото во Дунав.

Српски медиуми: Пронајдено телото на Матеј Периш?

Српски медиуми: Пронајдено телото на Матеј Периш?

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Жичарницата денеска работи со скратено работно време

Следно

Челси го купува Кунде

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian