Челси го купува Кунде

1 min read

Дефанзивецот на Севиља, Жил Кунде ќе биде првото заилување на Челси откако ќе биде официјализирана продажбата на „сините“ и владата на Обединетото Кралство ќе ги укине санкции на клубот.

Кунде се договорил со управата на Челси за трансфер и на „Стемфорд бриџ“ ќе пристигне како замена за Антонио Ридигер кој потпиша за Реал Мадрид, а Андреа Кристенсен е пред договор со Барселона.

Трансферот треба да изнесува 59 милиони фунти.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ДНК анализите потврдија: Телото извадено од Дунав е на Матеј Периш

Следно

ФОТО | Том Круз пречекан со овации за „Top Gun: Maverick“ на Канскиот филмски фестивал

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian