Апел до граѓаните: Млада Турчинка е исчезната во Скопје, семејството моли за помош

1 min read

Младата Зиннур Дашдемир од Турција има само 20 години и од пред неколку денови е исчезната во Скопје. За жал градот не го познава добро. 

Родителите се премногу загрижени и бараат помош.

Информацијата за исчезнувањето беше објавена на фејсбук страната „Срце на дланка“ каде може граѓаните може да споделат секаква информација поврзана со младата Зиннур. 

Граѓаните во коментари констатираат дека се почесто се случуваат вакви или слични настани во главниот град. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Бајден заминува на посети во Азија

Следно

ВИДЕО: „Воините“ го скротија Дончиќ и поведоа во финалето на Западот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian