Српски медиуми: Пронајдено телото на Матеј Периш?

1 min read

Утрово околу 9.30 часот е пронајдено тело на млад маж во Дунав, во близина на Ада Хуја. Според српските медиуми, гардеробата со која е пронајдено телото одговара на онаа којашто ја носел сплиќанецот Матеј Периш кога исчезна.

Пишува хрватски „Индекс“, повикувајќи се на српски „Блиц“, пронајденото тело на себе има фармерки, маичка со апликација и една бела патика што, според информациите, се поклопува со гардеробата која ја носел Матеј Периш во ноќта кога исчезна, меѓу 30 и 31 декември минатата година во Белград.

Телото е извлечено од реката, на терен се форензичарите.

„Трага во бескрајот“: Таткото Ненад оваа песна му ја посвети на исчезнатиот син Матеј Периш

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Пронајдено машко тело во Дунав, веројатно станува збор Матеј Периш

Следно

Баражот Тиквеш – Воска ќе се игра на стадионот „Младост“ во Струмица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian