Пронајдено машко тело во Дунав, веројатно станува збор Матеј Периш

1 min read

Тело на помлад маж е пронајдено утрово во Дунав кај Ада Хуја, потврди полицијата за српскиот портал Nova.rs.

„Блиц“ дознава дека мажот е облечен во фармерки, маичка со апликација и бела патика, која, како што се наведува, се поклопува со гардеробата која Матеј Периш од Сплит ја носел ноќта на неговото исчезнување.

Полицијата потврдува дека телото било извлечено во 9.20 часот, како и дека на терен биле полициски екипи.

skopjeinfo.mk

Претходно

Белорусија воведува смртна казна за планирање атентат или „обид за терористички акт“

Следно

Српски медиуми: Пронајдено телото на Матеј Периш?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian