Пожар во основно училиште во Скопје, интервенирале пожарникари

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 22.40 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека настанал пожар во помошна просторија во основно училиште на улица „Јустинијан Први“.

Екипа на бригадата за противпожарна заштита Скопје целосно го изгаснала пожарот.

Повредени лица нема, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

skopjeinfo.mk

Претходно

Шарл Мишел предлага формирање Европска геополитичка заедница

Следно

Мурињо: Финалето во Лигата на конференции ми е најважно

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian