Македонските одбојкари триумфираа во првиот контролен меч со Албанија

1 min read

Денеска во првиот пријателски натпревар најдобрата македонска одбојкарска репрезентација триумфираше над Албанија со 3:1.

Првиот сет успеаја противниците да го добијат со резултат 25:19, но потоа следуваше пресвртот на избраниците на новиот селектор Ратко Павличевиќ.

Израмнивме во вториот сет кој го добивме со 25:18, па стекнавме водство од 2:1 откако во третиот сет во кој беше најубедливи бевме подобри со 25:17.

Мечот го завршивме во наша корист во четвртиот сет кој успеаја „црвено-жолтите“ да го освојат со 25:20.

Вториот контролен меч против Албанија исто така ќе го играме во Маврово на 19 мај.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Средба Радев – Донфрид: Европската интеграција на Западен Балкан е стратешка цел за безбедноста на Европа

Следно

ФОТО | Холивудскиот заводник сам на плажа: Ја остави сопругата поради 16 години помлада љубовница, а потоа ја остави и неа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian