Дојава за бомба во Авенија мол во Загреб

1 min read

Во тек е евакуација на трговскиот центар „Авенија мол“ во Загреб поради дојава за бомба.

Полицијата добила повик во 13 часот и 45 минути. Центарот е евакуиран. Постапката е во тек.

Ова е втора дојава за бомба за еден месец во Загреб, потсетува Индекс.хр.

Пред еден месец беше објавено дека бомбата е поставена во центарот Арена. Подоцна беше утврдено дека дојавата била лажна.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Град Скопје реши над 2000 барања од граѓаните

Следно

Лудо сценарио: Можно е ниту Сити ниту Ливерпул во недела да не го кренат шампионскиот пехар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian