ВИДЕО | Драматична снимка од одронот кој го блокира патот Скопје-Блаце

1 min read

Попладнево поради голем одрон беше затворен сообраќајот во двете насоки на магистралниот пат Скопје-граничен премин Блаце.

На социјалните мрежи се појави снимка од моментот на одронот:

На веб-страницата на АМСМ и вечерва стои информацијата за затворената магистрала.

„На патот кон ГП Блаце има одрон во близина на м.в. Вражји Вир. Сообраќајот е во прекин во двата правци. На граничниот премин не се пропуштаат возила бидејќи кај местото на одронот сѐ уште не е проодно“, стои во последниот билтен на АМСМ, објавен во 19:21 часот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Богаташки каприци: На што си ги троши парите Ким Кардашијан

Следно

САД: Успешни напорите да и се оневозможи пристап на Русија до високата технологија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian