Се запали „мерцедес“ во скопско Кучково

1 min read

Пожар во автомобил во скопско Кучково, се случил вчеравечер. 

На 16.05.2022 во 19.07 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Кучково, скопско, настанал пожар во патничко моторно возило „мерцедес“ со српска национална ознака, сопственост на А.С.М.Р.(54) од Иран.

Екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје го изгаснала пожарот, а повредени лица нема.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Нафтата повторно скокна: Цената на ново високо ниво

Следно

Грција: Утре ќе се одлучува за мерката маска на затворено

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian