Официјално: Жељко Бабиќ ќе го напушти Е. Пелистер

1 min read

РК Е. Пелистер ја известува јавноста дека спогодбено со тренерот Жељко Бабиќ ја искористи опцијата во договорот за прекин на соработката на крајот на сезоната.

По две и пол сезони битолскиот клуб ќе добие нов тренер за сезоната 2022/23.

– Најискрено му се заблагодаруваме на Жељко Бабиќ за развојот на клубот во претходниот период од 2020 година до денес. Без негова помош нашиот проект немаше да се развива по предвидениот колосек.

Исто така изразуваме благодарност за остварените цели во европските натпреварувања и освоениот Суперкуп на Македонија 2022.

Клубот му посакува многу успех во понатамошната работа и вратите на нашиот клуб секогаш ќе бидат отворени за професионалци како него – известуваат од Е. Пелистер.

Битолчани загубија во куп финалето од Вардар 1961, а на две кола до крајот на сезоната во шампионатот заостануваат еден бод зад скопските „црвено-црни“ во титулата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Грција: Утре ќе се одлучува за носењето маски во затворен простор

Следно

Викторија Бекам: Не е модерно да си слаба, жените денес сакаат облини

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian