Мурињо пред кам-бек во Премиер лигата, Њукасл не се откажува од Португалецот

1 min read

Иако Еди Хау успеа да обезбеди опстанок во Премиер лигата, сопствениците на Њукасл размислуваат да ангажираат звучно тренерско име и изборот падна на Жозе Мурињо, пишува „Марка“.

Според шпанскиот спортски весник, сопствениците на Њукасл – државниот саудиски фонд кој е под директна контрола на престолонаследникот Мохамед бин Салман, се подготвени да се откажат од Хау доколку Мурињо е подготвен да ја напушти Рома.

Португалецот има договор со „римската волчица“ до 2024 година, додека договорот на Хау е до 2023 година.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мицотакис: ЕУ перспективата на Балканот треба да се задржи жива и опиплива

Следно

Кулинарски трикови: Како да подготвите совршени тиквички

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian