Ибрахимовиќ по освојувањето на титулата во Серија А ќе открие дали оди во пензија

1 min read

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ одлуката околу неговата кариера ќе ја објави по одигрување на последниот натпревар во Серија А, в недела против Сасуоло на кој со евентуална победа „росонерите“ ќе ја освојат титулата, пренесуваат италијанските медиуми.

Договорот на Ибрахимовиќ истекува на крајот од сезоната и засега не е познато дали ќе ја продолжи кариерата во Милан или во друг клуб или пак ќе замине во пензија.

Медуимите шпекулираат дека доколку одлучи да оди во пензија, Ибрахмовиќ би можел да стане директор на Милан.

Швеѓанецот во Милан се врати во 2020 година и минатата сезона успеа да обезбеди пласман во Лигата на шампионите, додека сезонава „росонерите“ се на чекор од освојување на титулата во Серија А, која би била прва по 11 години.

На едно коло до крајот на сезоната, Милан и лидер на табелата со 83 бода, два повеќе од Интер и в недела против Сасуоло му е потребен само еден бод за да ја освои титулата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ковачевски: СОНК брзо да ги прифати условите, покачувањето на платите од 15 отсто е историско

Следно

Ѓорѓевски: Македонската црква станува дел од автономијата во рамки на СПЦ и по 55 нема да биде автокефална

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian