Денеска ќе биде промовирана кампања „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“ на ЈП Градски паркинг – Скопје

1 min read

В.д. директорот на ЈП Градски паркинг – Скопје Бојан Христовски денеска ќе ја отвори кампањата под мотото „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“.

Истовремено, како што соопшти претпријатието, ќе го претстави и анкетниот прашалник што од денеска ќе започне да се дели на корисниците на услугите на претпријатието.

Настанот ќе се одржи на јавното паркиралиште „Градска општа болница“.  

skopjeinfo.mk

Претходно

Шолц не го гледа крајот на војната во Украина во блиска иднина

Следно

Сопругата ја снимила стравичната смрт: Поранешен фудбалер на Витесе скокнал од 35 метри во море, но удрил во карпа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian