АМСМ: Кон Блаце поради одронот вечерва се вози наизменично во едната лента

1 min read

Сообраќајот кон граничниот премин Блаце се одвива со наизменично пропуштање на возила, поради одронот кој се случи во близина на местото Вражји Вир, соопшти вечерва Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ)

– Поради одрон на патот на „Јадранска магистрала” поточно на местото наречено Вражји Вир, сообраќајот не е во прекин и се одвива со наизменично пропуштање на возилата, велат од АМСМ.

Претходно, денеска сообраќајот на патот беше целосно прекинат поради големиот одрон.

ВИДЕО | Драматична снимка од одронот кој го блокира патот Скопје-Блаце

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Какви се хороскопските знаци кога се болни?

Следно

Бајден го осуди „отровот на белиот супрематизам“, оддавајќи им почит на жртвите на расистичкиот масакр во Бафало

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian