Голем неделен хороскоп (16-22 мај): На Близнаците сè ќе им оди од рака, Стрелците ќе стават крај…

10 mins read

Овен

Финансиската состојба драстично ќе ви се подобри, па би можеле да заработите повеќе отколку што сте планирале. Невработените лица би можеле да најдат прифатлива работа преку електронски медиуми, огласи или пријатели. Пред вас е запознавање со личност која на самиот почеток ќе ве воодушеви со својата смисла за хумор и комуникација. Врската брзо ќе се развие во нешто подлабоко. Овните кои се во брак ќе бидат исклучително блиски со партнерот кој ќе ви пружи заштита и поддршка. Одвојте барем еден час секој ден за да уживате во добра книга или филм. Здравјето ќе ви биде добро, но не претерувајте со физичкиот напор. За почувствителните припадници на овој знак можна е несоница.

Бик

Ќе има прифатливи можности за промена на работното место, но сепак бидете трпеливи и не брзајте. Ќе ви недостига дипломатија во преговорите – работете на тоа. Ќе забележите некои грешки предоцна. Биковите ќе бидат недоверливи кон партнерот, па ќе се жалат на ситници. Ова ќе биде добар показател дека ви треба малку време за себеси и време да размислите за иднината на вашата врска. Сонцето во вашиот знак психофизички ќе ве зајакне, па ќе можете да го издржите секој напор. Ќе бидете многу фокусирани на сè што правите, па ќе можете да пропуштите малку од вашето остро набљудување.

Близнаци

Без разлика дали планирате да полагате испити на факултет или да барате друга работа, околностите ќе ви помогнат. Сè ќе ви оди добро бидејќи Меркур кој е во вашиот знак ќе ги истакне вашите квалитети и таленти. Ќе бидете отворени за нови искуства. Ништо нема да ви биде тешко или проблематично, а партнерот ќе ја цени вашата посветеност и поддршката што му ја давате. Близнаците кои не се во врска ќе знаат што и кого сакаат, а вашата доследност ќе ја освои личноста која ви значи. Ќе се повлечете во себеси поради ситост од надворешни настани и некои луѓе кои ви ја црпат енергијата. Можни се поизразени здравствени проблеми за кои ќе треба да се оди на лекар и да се направат тестови.

Рак

Преоптоварени сте со обврски па нема да можете да направите сè што се очекува од вас. Ќе доцните со роковите, неправилно пополнувате формулари и ќе заборавате некои детали од состаноци. Не одбивајте помош од колегите, ќе ви биде потребна. Погрешно ќе ги толкувате зборовите и постапките на партнерот, големи се шансите дека ќе го збуните со вашето променливо однесување. Но, доброто влијание на Сонцето и Марс ќе ви донесе повеќе мир и стабилност во врската и ќе ви даде можност за помирување. Оваа недела е идеален период малку да посветите внимавате на својот изглед, нема да жалите за вложените пари во скапи креми и козметички третмани.

Лав

Оваа недела работите ќе тргнат на подобро на професионално поле, а леснотијата во комуникацијата и шармот ќе ви донесат дополнителни поени. Лавовите ќе блескаат во контакт со клиенти, објаснување и преговарање. Ќе го подобрите односот со партнерот, ќе знаете на што сте и каде да ја насочите енергијата. Слободните и вљубените би можеле да создадат услови за нов емотивен почеток. На некои им се смее интересно познанство. Обидете се да ги филтрирате негативните емоции, затоа што истите ќе бидат главната причина за сите здравствени проблеми. Најдобро ќе ве опушти прошетка на свеж воздух и лесни вежби. Не заборавајте да се дружите бидејќи ви требаат што повеќе забавни и среќни луѓе.

Девица

Оваа недела ќе имате чувство дека времето ви лета, а ќе имате премногу работа. Соработниците понекогаш нема да можат да го издржат вашето брзо темпо, а вие немилосрдно ќе се исцрпувате. Можно е патување во странство или работа со странци. Деловните и финансиските грижи фрлаат сенка на инаку поволната љубовна ситуација. Не дозволувајте проблемите да ве разделат. Доколку успеат да го спречат негативното влијание на нивните родители врз нивниот брак, некои Девиците ќе го продолжат периодот на емоционална хармонија. Можно е пад на имунитетот или повремено чувство на слабост придружено со вртоглавица. Проверете го вашиот крвен притисок.

Вага

Ќе ја освоите наклонетоста на шефовите со вашите оригинални идеи и предлози, па можно е да ве вклучат во некој важен проект. Уметниците и спортистите ќе уживаат посебно внимание на јавноста. Вашиот шарм ќе биде фатален за личност која нема да има храброст отворено да ги признае своите чувства. Ќе мора полека да ја освојувате и да избегнувате премногу директен пристап. Брачните односи ќе бидат силни и стабилни, ќе ги делите истите интереси со партнерот. Внимавајте на имунитетот. Не прескокнувајте оброци со желба да се ослободите од вишокот килограми.

Скорпија

Без план, поставени цели и проверка на точноста на податоците, големи се шансите дека ќе се најдете во непријатна ситуација на работа. Обидете се подобро да се организирате, ќе имате послаба концентрација. Ќе успеете во вашите замисли. На виделина ќе излезат разликите во карактерите и начинот на размислување. Реакциите на вашиот партнер ќе бидат непредвидливи, па нема да ви треба долго време да го кренете гласот. Ако сте вљубени во некого, другата страна ќе ве полуди со своето променливо однесување. Оваа недела ќе бидете енергични – период што треба да го искористите за интензивни тренинзи и да го доведете телото во посакуваната форма.

Стрелец

Можни се кадровски промени и нова поделба на работните задачи. Иако ќе бидете подготвени, истите сепак ќе ве изненадат. Ќе соработувате со нови колеги, често менувајќи ги средствата, начинот и местото на работа. Во љубовта ќе преболите се што до неодамна ве исфрлаше од колосек. Ќе се трудите да внесете мир и стабилност во вашиот брак. Доколку сте во стабилна врска, време е за поголеми планови со партнерот. Оваа недела ќе биде одлична за сите вас кои сакате да држите диета – ќе бидете доволно упорни да ставите крај на лошите навики. Некои од вас ќе подлежат на лекарски прегледи.

Јарец

Оваа недела ќе се истакнете со вашите вербални квалитети и претприемачки дух. Ќе бидете брзи во завршувањето на задачите и ќе покажете снаодливост во напнати ситуации. Не е исклучена можноста за некое непланирано патување или работа на терен. Слободните Јарци ќе работат напорно за да најдат партнер, а несомнено и ќе успеат во тоа. Односот со партнерот се движи во нова насока. Има излез од емоционалната криза, а квалитетот на сексуалниот живот ќе биде од најголема важност. Во одлична форма сте, не избегнувајте спортски активности. Партија тенис со пријатели ќе се покаже како одличен потег или возење велосипед.

Водолија

Ќе уживате во поддршката од луѓето околу вас. Работните места поврзани со уметност, убавина, мода и дизајн ќе ви донесат успех. Ќе имате едукативни, комерцијални и комуникативни работни задачи. Работите во љубовта ќе почнат да се променуваат преку ноќ. Ќе дојде до помирување, зближување и решавање на насобраните емоционални проблеми. Ќе бидете енергични и ќе почувствувате симпатии кон една личност. Внимавајте со здравјето. Сè зависи од начинот на кој се однесувате кон вашето тело. Не претерувајте со слатка храна, пијалоци или цигари.

Риби

Ќе мора да се помирите со фактот дека стабилноста кон која се стремите станува се понеизвесна и да ги прифатите новите околности, кои на некој друг начин ќе ве одведат до целта. Марс е во вашиот знак и оваа недела ќе ве принуди да бидете поактивни и попретприемнички расположени. Долгорочните врски ќе бидат ставени на тест, па многумина ќе се борат да го задржат партнерот. Други може да ги искусат стапиците на некоја романса или авантура базирана на страст. Внимавајте како го започнувате денот и не прескокнувајте оброци. Работите напорно и се чувствувате исцрпено. Внимавајте да не претерате бидејќи ништо не вреди за вашето здравје.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО: Алиоски во тимот на сезоната во Саудиска Арабија

Следно

Џафери за пцостите може да добие само јавна опомена

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian