Ако не добиеме датум во јуни, мислам дека ќе имаме избори во октомври, вели Села

1 min read

Ако Македонија не добие датум за почеток на преговорите за членство во Европската Унија (ЕУ) во јуни, тогаш Владата ќе го загуби кредибилитетот и многу веројатно е дека ќе има избори во октомври, изјави Зијадин Села, лидерот на Алијансата за Албанците, во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21.

„Евроинтеграциите се дел од агендите на сите политички партии, но владеачката е таа која треба да ги реализира. Доколку во јуни не добиеме датум за почеток на преговори, тогаш оваа Влада целосно ќе го загуби кредибилитетот“, рече тој.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Семејство на вратата ставило предупредување за опасното куче во домот, видеото откри урнебесна глетка од дворот

Следно

ВИДЕО: Цедевита Олимпија и Црвена звезда ќе играат „мајсторка“ за финале во АБА лигата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian