Видео од свадба во Србија ги насмеа луѓето: Спајдермен игра оро, ова е циркуз

1 min read

На Твитер се појави видео од една свадба кое наводно е од Србија и на кое е прикажано како гостите играат оро. Меѓу нив се најде и некој кој решил да се облече во костим од Спајдермен.

Спајдермен на свадба во Србија“, пишува во описот на објавеното видео. Спајдермен се држи за раце со останатите гости и игра оро со нив.

Спајдермен игра оро, ова е циркуз“, „Овој Спајдермен има одлични способности и многу е брз“, „Најсилниот народ, нема што“, „Балкан, Балкан и само Балкан“, „Подоцна веројатно се напил и кршел чинии“, се само дел од коментарите.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ѓоковиќ шампионски пред „Ролан Гарос“, по шести пат го покори мастерсот во Рим

Следно

„Слободен печат: Статус кво во односите меѓу Македонија и Бугарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian