Три деца и тројца војници загинаа при самоубиствен напад во северозападен Пакистан

1 min read

Во самоубиствен напад во пакистанскиот округ Северен Вазиристан загинаа тројца војници и три деца.

Пакистанската армја соопшти дека бомбашот самоубиец го активирал елекот со експлозив во близина на возилата на безбедносната патрола во село во близина на градот Мир Али.

Северен Вазиристан е во близина на границата со Авганистан. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Кампања „Да се заштитиме од Сонцето, да спречиме рак на кожа“

Следно

Мурати: Курти нема храброст да потпише договор со Србија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian