Претседателот на ФФМ му го врачи шампионскиот пехар на Шкупи

1 min read

Екипата на Шкупи денеска во својот последен натпревар од сезоната во Првата македонска лига славеше пред своите навивачи во Чаир со 3:0 над Академија Пандев.

Чаирчани ја завршија сезоната со учинок од 23 победи, седум нерешени и три порази (гол-разлика 66:21).

Воедно го имаат и најдобриот стрелец во лигата, тоа е нигерискиот интернационалец Сандеј Адетунџи со 20 постигнати голови.

Веднаш по завршувањето на мечот започна големото славје меѓу играчите предводени од тренерот Гоце Седлоски заедно со верните „Шверцери“.

Шкупи ќе ја претставува нашата земја ова лето во квалификациите за Лигата на шампионите.

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини му го врачи пехарот на ФК Шкупи.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Драма во Драчево: Две лица физички се пресметале пред угостителски објект

Следно

Од танчерка на Шакира до фаворит на Евровизија: Огнената Шпанка која многумина ќе ја запамтат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian