Погледнете ја реакцијата на украинскиот коментатор на победата: Ова е за вооружените сили на Украина

1 min read

Станувам тажен и лут кога луѓето велат дека е незаслужено. Освен што песната е добра, симболизира единство и солидарност, пишуваат следбениците на социјалните мрежи.

Ова е така важно за нас, извикуваше украинскиот коментатор на Евросонг, Тимур Мирошниченко, кој во својата земја е еден од најпопуларните водители. Преносот го водеше од засолниште, исто како што тоа го направи и во полуфиналето. Неговата реација на победата на Украина ги освои социјалните мрежи.

„Укриана е победник на Евросонг 2022 година“, викаше Тимур, а кога ја спомена војната, замалку не заплака:

„Вооружени сили на Украина, ова е за вас. За сите кои ја штитат нашата земја денес“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Погба од следната сезона во дресот на Јувентус!?

Следно

Кампања „Да се заштитиме од Сонцето, да спречиме рак на кожа“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian