Од танчерка на Шакира до фаворит на Евровизија: Огнената Шпанка која многумина ќе ја запамтат

1 min read

Шпанската претставничка Шанел оствари голем успех на Евровозија, освојувајќи го третото место на ова натпреварување.

Со својот дебитантски сингл „SloMo“, но и со огнената енергија, шпанската пејачка сигурно го украде вниманието на публиката на изборот на песна за Евровизија кој се одржа вчера.

Како што можевме да видиме, слободно може да се каже дека Шанел го имаше еден од најдобрите сценски настапи, а истото важи и за костимот за кој веруваме дека многумина ќе го запаметат.

Како што стои на официјалниот сајт на Евровизија, шпанската пејачка покрај пеењето се занимава и со глума, па може да се каже дека Шпанија ја има својата уметница.

„Суперѕвездата има повеќе од една деценија искуство во музичкиот театар, бидејќи глумела во претставите „Кралот на лавовите“, „Флешденс“, „Телохранител“ и „Мама Миа“. Исто така танцувала на сцена и со Шакира, на доделувањето на „MTV“ европските музички награди во 2010 година.“, се вели на официјалниот сајт.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Претседателот на ФФМ му го врачи шампионскиот пехар на Шкупи

Следно

Петков: Долгорочно Северна Македонија треба да биде дел од ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian