Драма во Драчево: Две лица физички се пресметале пред угостителски објект

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 21.40 часот во Полициска станица Драчево Д.Д.(18) од Скопје пријавил дека околу 21.30 часот, пред угостителски објект на подрачјето на Драчево, по претходна расправија, бил физички нападнат од 17-годишник од с.Батинци и уште три лица.

Од полицијата информираат дека во врска со случајот денеска (15.05.2022) во 03.50 часот, С.Л.(48) од Скопје пријавил дека пред угостителски објект на подрачјето на Драчево неговиот 17-годишен син бил физички нападнат од Д.Д.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

СПЦ утре со одлука за МПЦ-ОА

Следно

Претседателот на ФФМ му го врачи шампионскиот пехар на Шкупи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian