ВИДЕО | Човек од Јужна Африка ја запросил девојката на погребот на татко ѝ

1 min read

М. Моела од Јужна Африка ја запросил својата девојка пред ковчегот на нејзиниот татко. Корисник на „TikTok“, сподели видео на кое се гледа како клекнува на едно колено додека бара од својата расплачена партнерка да се ожени со него за време на погребот на нејзиниот татко.

Снимката споделена на социјалните мрежи ја покажува ќерката на починатиот обземена од тага во првиот ред, со ковчегот само неколку метри подалеку, додека нејзиниот партнер клекнува пред неа да ја запроси. Не е јасно каков бил одговорот на жената, иако на снимката се чини дека таа го чува прстенот на прстот.

Заљубениот почна да зборува на микрофон пред да ѝ го лизне прстенот на прстот и може да се слушне како дел од собраните викаат во очигледна тревога додека тој го поставува прашањето.

@m.mojela♬ original sound – M.Mojela

Насловот на видеото гласи: „Запросување на ќерката на починатиот веднаш на погребот“

Моела му се заблагодарува на Бог што е во животот на неговата девојка во толку тешко време за неа. Тој, исто така, наводно тврди дека неговата улога во нејзиниот живот ќе го утеши нејзиното срце додека таа се помирува со смртта на нејзиниот татко.

Корисниците на социјалните мрежи беа запрепастени од предлогот, а некои го нарекоа „непочитување“ да се запроси некој што е во „толку длабока болка“ и го обвинија мажот дека „ги искористил нејзините емоции“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Ливерпул го освои ФА купот, Челси нема среќа со пеналите

Следно

Македонскиот репрезентативец Манасков блесна со 10 гола во победата на Веспрем

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian